středa 29. července 2015

Naše must-have k vodě

Horké dny trávíme nejraději u vody. Mě osobně by stačily plavky, klobouk a ovocné pivo, ale kvůli dětem s sebou vždy vláčíme hromadu věcí. Když jsou spokojené ony, pak je pohoda i pro rodiče:-)

  Když se rozhodneme vyrazit na koupaliště, jsem sbalená rychle. Nesmí chybět toto:
  • pikniková/plážová deka s voděodolnou spodní vrstvou Spokey
  • osušky - lepší jsou tenčí, protože rychleji schnou
  • opalovací prostředky. Já mám dobré zkušenosti se značkou Sundance z DM. Používám je taky. Padesátkou se namažu jednou a vystačí mi to na celý den. 
  • sprchový gel se hodí, protože se můžu ve sprchách umýt, sebe i děti a doma už to řešit nemusíme. (I tak se šetří čas :-)
  • kloboučky proti slunci
  • plavací a potápěcí nezbytnosti - rukávky, kruhy, nafukovačky a potápěčské brýle
  • něco na hraní - míče, kyblíčky a kelímky
  • chladící taška s jídlem (nakrájené ovoce, nakrájená zelenina, sušenky, pečivo, šunka apod.) a pitím. Chadící tašky mám doma už dokonce dvě. Menší a větší. Když vyrážíme na celý den, tak je potřeba ta větší. Až začne pořádně jíst i Elenka, tak asi potáhnu obě.  
  • a plavky samozřejmě.
  Nakonec tedy neseme jednu velkou plážovou tašku, chladící tašku plus velkou nafukovačku.

  Když se zpětně dívám na svůj wishlist z roku 2013, vidím, že už mám skoro všechno. Musím se poplácat po zádech :-) Až na ty přípravky na vlasy, ale stejně se držím hodně ve stínu nebo nosím klobouk, takže vlasy moc neřeším.  Chodíme teď pořád na koupaliště tady v Rožnově pod Radhoštěm. Je veliké, voda čistá, několik bazénů včetně nového s atrakcema. Výhoda je, že děti už porostly a dosáhnou na zem, takže se samy učí plavat, potápějí se a prostě se zabaví. Já sedím na břehu, dozoruju a nasávám sluníčko. Jednou se nám podařilo vyrazit na koupák v ne příliš slunečný den (zoufalé rozhodnutí zoufalých rodičů nudících se dětí) a celý areál jsme měli pro sebe. Voda byla teplá, plavčík pohlídal spící Elenku a my jsme si parádně užili.

  Chodíváte taky na koupaliště? Nebo se raději koupete někde v přírodě? Nebo doma u bazénu?


  3 komentáře:

  1. Koupu se jak doma v bazénu, tak i na koupalištích či v aquaparcích, kde se vyblbnu já sama, jelikož děti v mém věku nemám. Ten krokodýl je super, kde jsi ho sehnala?

   OdpovědětSmazat
   Odpovědi
   1. Krokodýl je vážně dobrý, koupila jsem ho v Intersportu. Viděla jsem i nafukovací kosatku, ale krokodýl je placatý a dá se na něm líp udržet.

    Smazat

  Moc děkuji za komentář!

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...