středa 14. prosince 2016

Čtyřhodinový pracovní týden

Představte si, že vám stačí 4 hodiny týdně na to, abyste si vydělali dostatek peněz na všechny potřebné výdaje. Zbývající čas můžete vyžít po svém. Timothy Ferriss dává ve své knize podrobný návod, jak na to.


Noví bohatí a relativita peněz

Kniha vám neřekne přesně, co máte dělat, ale řekne vám jak. Jak to zařídit, abyste nemuseli prací trávit svůj drahocenný čas. Vysvětluje relativitu peněz. Pokud vyděláte hodně, ale pracujete od rána do noci sedm dní v týdnu a nemáte čas si peníze užít, jsou vám k ničemu. Cílem není mít nabité konto, ale vydělávat dost a takovým způsobem, který vás nepřipraví o čas a mobilitu. Pokud tohoto dosáhnete, přidáte se do skupiny tzv. nových bohatých, kteří mají své stroje na peníze a užívají si čas po svém. Zdá se vám to neuskutečnitelné? Možná. Možná ne.


Perpetuum mobile na peníze

Cílem je vymyslet a dát život výdělečnému systému, který bude fungovat sám o sobě. V ideálním případě. Možností je celá řada. Vždy je zapotřebí vynaložit větší úsilí na začátku a pak jen sklízet ovoce. Může jít o prodej čehokoli na internetu, od ebooku, ke kterému je zapotřebí pouze vhodná aplikace, nebo jakéhokoli výrobku, kdy za vás odesílání zajišťuje najatá osoba, až po celou firmu na výrobu čehokoli, kterou ovládáte z lehátka u bazénu, protože jste systém řízení a rozhodování nastavili tak dokonale, že všechno běží bez vás.


Je kniha právě pro vás?

Praktické návody v knize využijí manažeři, drobní podnikatelé, odvážlivci na volné noze, ale i zaměstnanci. Z těch všech se můžou stát svobodní lidé, vydělávající bez závislosti na čase a místu. Knížka vám dá hromadu praktických tipů a doporučení. Je okořeněná příběhy skutečných lidí.


Co mi kniha dala?

Shrnou a krátce popsat, co Tim radí, nejde. Mě například velmi zaujala automatizace.  Celý systém musí běžet sám jako na drátkách. Kéž bych to uměla přenést i na naši domácnost a péči o děti. Optimální využívání času je taky zajímavé téma. Žádné kontrolování e-mailů desetkrát denně. Další zásadou je umět se zaměřit na to podstatné, zjistit, co funguje a to rozvíjet, ostatním se nezabývat. Taky jsou v knížce rady, které by byly v našem prostředí asi těžko realizovatelné, ale nikdy neříkej nikdy, třeba si jednou najmu asistenta z Indie, aby za mě vyřizoval mezinárodní korespondenci :-)


Business sci-fi?

Někteří považují tuto knížku za tzv. business sci-fi. Pěkně se čte, nadchne a zaujme, ale do reálného života nic nepřinese. Pro mě je tahle kniha plná motivace a inspirace. Záleží na každém z nás, jak si rady vezmou k srdci a co všechno udělají pro to, aby se stali finančně nezávislými. Věřím, že to jde. Pozoruji ve svém okolí lidi, kteří k tomu mají docela pěkně nakročeno. U nás v ČR se tímto tématem, a to konkrétně prodejem ebooků, zabývá Stáňa Mrázková a její Podníkání z pláže, možná už znáte.Znáte Čtyřhodinový pracovní týden? Máte rádi tento druh knížek? Máte tip na nějakou jinou podobnou?


3 komentáře:

  1. Děkuji za článek, kniha mě zaujala a asi se po ní mrknu.
    Můj blog: Beauty by K.

    OdpovědětSmazat
  2. Skvělá kniha! Taky jsme napsali recenzi a doplnili ji o řadu tipů a triků z knihy http://digitalninomadstvi.cz/recenze-knihy-ctyrhodinovy-pracovni-tyden-od-tima-ferrisse/ a rozhodně mrkněte na tohle video, které rozebírá knihu v 9 minutách! Pecka! :-) https://www.youtube.com/watch?v=j3TeLsaKzAM

    OdpovědětSmazat

Moc děkuji za komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...